Home Domače novice (LIGA PRVAKINJ) Za slovo od elite Mariborčanke osvojile niz

(LIGA PRVAKINJ) Za slovo od elite Mariborčanke osvojile niz

7 min read
Komentarji so izklopljeni za (LIGA PRVAKINJ) Za slovo od elite Mariborčanke osvojile niz
0
3

Kot je bilo pričakovati, je italijanska ekipa Savino Del Bene Scandiccija na tekmo 6., zadnjega kroga skupinskega dela lige prvakinj v Mariboru pripotovala z vsemi najboljšimi odbojkaricami. Kajti zmaga s 3:0 ali 3:1 v tekmi proti Novi KBM Branik bi jim zagotavljala napredovanje v četrtfinale. Zato ni naključje, da so gostje od prve minute igrale odločno in zbrano ter, podobno kot v Sieni, dokazale, da je kakovost občutno na njihovi strani. Zmagale so s 3:1 (23:25, 25:20, 25:20, 25:14).

Branik – Scandicci 1:3
​Dvorana Lukna, gledalcev 1025, sodnika: Rajković (Srbija) in Halasz (Madžarska).
​NOVA KBM BRANIK: Milošič, Košenina 2, Grubbs 17, Pahor, Dobaj, Bračko 1, Stojiljković 2, Šijanec, Kramberger, Sobočan 12, Ramić, Pintar 3, Galić 16, Krajnc.
SAVINO DEL BENE SCANDICCI: Carraro, Bricio Ramos 9, Malinov 7, Kokolewska, Pietrini, Merlo, Lubian 12, Slöetjes 15, Cardullo, Molinaro, Gray 18, Stevanović 17, Kosareva.

“Čestitam dekletom za osvojeni niz in tudi za igro v drugem in tretjem nizu, v četrtem je njihova zbranost popustila. Poleg tega začetni udarci, ki so bili v prvem nizu naše pomembno orožje, v nadaljevanju niso bili tako prodorni, tudi preveč napak je bilo,” je pojasnil trener Mariborčank Radovan Gačić.

Gostje so v uvodnem nizu povedle s 7:3, gostiteljice so se jim po nekaj uspešnih akcijah približale na dve točki zaostanka, v nadaljevanju pa so si italijanske odbojkarice spet priigrale tri točke prednosti (14:11). A po 18:15 je sledil neverjeten preobrat, ki ga je s kar tremi asi začela Tessa Grubbs, nadaljevali pa s točkama Anita Sobočan in Ele Pintar. Slovenske prvakinje so povedle, pri rezultatu 24:20 so sicer zapravile tri sklepne žoge, a po napaki Scandiccija osvojile niz – prvega v letošnjem tekmovanju.

Igor Napast Tessa Grubbs je dosegla 17 točk.

V drugem nizu je bila igra do rezultata 7:7 izenačena, nato je italijanska ekipa s pisano mednarodno igralsko zasedbo, tudi po nekaj slabih potezah mariborske, pobegnila za šest točk (16:10). Slovenske prvakinje, pri katerih se je v napadu izkazala Anamarija Galić, so se v končnici tekmicam dvakrat približale na tri točke, nazadnje pri rezultatu 23:20, zasuk pa jim ni uspel. Tudi v tretjem nizu so ritem igre narekovale gostje, ki so si priigrale prednost s 5:1 in 11:7, toda domača ekipa je z odlično igro pri 11:11 prednost tekmic izničila. A v nadaljevanju so Italijanke spet vzele niti igre v svoje roke, si pred končnico priigrale štiri točke prednosti in niz pripeljale do konca. Gostje so vlogo favoritinj z igro potrjevale tudi v četrtem nizu, ko so zaigrale zelo zanesljivo in kaznovale vsako slabo potezo gostiteljic. Povedle so z 11:5, nato pa iz minute v minuto višale prednost in brez težav dobile niz in tekmo.

“Začetni udarci v nadaljevanju niso bili tako prodorni”

“Tekma je bila zahtevna, naša igra pa zelo dobra, in če bo taka tudi v končnici državnega prvenstva, se nimamo česa bati,” je razložila Anamarija Galić. “Mariborčanke so v prvem nizu igrale odlično in ga zasluženo osvojile. V nadaljevanju smo se morale zelo potruditi, da smo strle njihov odpor,” je povedala Beograjčanka v vrstah Scandiccija Jovana Stevanović.